World News Online

Küresel Haberler Çevrimiçi

World News Online 2021-07-01 07:46:50

Lucifer serisi. Melek kanatlarını kendine keserek kaybeden düşmüş bir melek. Ve bu gösteriye karşı tutumum benzer. İlk sezon tüm ihtişamıyla bir uçuş. İkinci sezonda indim ve kanatlarımdan kurtuldum. En ufak bir pişmanlık duymadan. Neden? Bu seriye yaklaşmamın veya almamın nedenleri olarak bazı rahatsız edici cümleler, ürkütücü sözler yazmak isterim ama yapamam. Gerçeğin bazen sıkıcı olduğu konusunda sizi uyarıyorum.

Lucifer serisi – ilk resepsiyonum

O orada dizi belirli bir şey. Böyle bir intihal, o kadar ustaca yapılmış ki, sadece bazen kafanın arkasında bir şeylerin yanlış olduğuna dair isimsiz bir düşünce var. İntihal kelimesi bu dizi için geçerli değildir (daha doğrusu aşırı kullanılmaktadır). Bu kelime, içimde beliren (anlık, yanıp sönen, zar zor algılanan) duyguları göstermek için bu açıklamadaki benim için (ve belki de sizin için) en iyisidir. Bu dizide bir miktar özgünlük var ve isimsizleri isimlendirmeye çalışacak olsam bunun oyunculardan kaynaklandığını söyleyebilirim. Oyuncular, oynadıkları rollere çok uygun. Oyuncular senaryoya mükemmel bir şekilde uyuyor ve karakterlerinin yaşadığı hikayelerle dolu. Oyuncular, karakterler arasında yürütülen, uygulanan ve canlı etkileşime mükemmel bir şekilde uyuyordu.

Lucifer Serisi – uygulamada sorunlar ortaya çıkıyor

Dizilerle ilgili sorun bir tanesidir – izleyiciden oldukça yüksek bir ilgi düzeyinin nasıl korunacağı. Benim durumumda, dizi Lucifer başarısız oldu. Ama geniş bir izleyici kitlesine sahip olduğunu biliyorum, bu yüzden doğrudan “projenin” başarısız olduğunu söylemek zor. Diziyi “beğenmemek” için en önemli sebebi vermem gerekirse aksiyon olurdu. Daha doğrusu, bir bölümün kalıbı. Daha önce bir dizi “kopyala-yapıştır” bölümü yedim mi bilmiyorum ama en azından yedim. Oldukça hızlı çünkü ikinci sezonda bahsetti.

Kopyala-yapıştır derken ne demek istiyorum? Bunu bir gösteri vakası olarak anlıyorum dedektif keşiş Örneğin. Buna benzer birçok dizi var. Her bölüm “çöpten” sıyrılmış gibi görünecek ve aynı iskelet olduğu ortaya çıkacaktı. Ama bazı dizilerde aynı iskeleti yeniden giydirmek ilgimi çekiyor. Ve diğer serilerde değil. Ve bunun neden böyle olduğunu açıklamak zor.

Lucifer serisi – Memnun değilim

İlk sezon bize gerçekten derin karakterler gösteriyor. Ve bu karakterlerin kaderini takip etmekten memnun değilim. İyiden kötüye, soldan sağa veya kuzeyden güneye dönüşümleri beni ilgilendirmiyor. Bu karakterlerin başrolünde veya aksiyonda yapılan değişikliklerde (tek bölümlük olaylar açısından değil, ana olay örgüleri açısından) “vay” etkisi, dinamikler yok. Genel olarak, dizinin bu sezon için tasarlandığını hissediyorum. Sonra da çok beğendiği için devam etti.

Lucifer serisi – bunlar kararsızlık

Bu dizide aynı anda diziyi birleştirmek istediler dedektif keşiş bir filme benzer bir filmin Katolik versiyonunun bulanıklığında epik bir hikayeyle Titanların Gazabı. Bu dedektif Monk hakkında böyle düşünüyorum – derinlemesine analiz ediyorum, böyle bir ilk ilişkim olmasına şaşırmadım. Yani daha önce birkaç cümle yazdığım bu “örnek” oldukça gereksiz.

Şovda daha fazla düşünmek Lucifer sonra muhtemelen yenilenmesini sevdiğim başka bir sonuca varıyorum dedektif keşiş ama “tanrıların savaşı” projesini satın almadım. Dövüş, saldırganlık, güç, dinamikler, karanlığın olduğu bu proje için ana karakterin inandırıcı bir dönüşümüne ihtiyacınız var. Ve hala ilk sezonun kalıbına takılıp kaldığını hissediyorum. Saf, kibar, eski karizmadan yoksun, boş, güzel kabuk. Daha fazlası değil..

Lucifer serisi – aktörler ve efektler

Daha önce de yazdığım gibi – oyuncular çok iyi oynuyor ve çok iyi görünüyorlar. Harika döküm. Burada “almak” için fazla yerim yok. Bu elbette “olağanüstü” bir oyunculuk değil, ama gerçekten sağlam. Tüm kabuk, yani efektler veya süslemeler de çok sağlam. Teknik olarak, gösteri iyi. Gerçekten mi.

Lucifer serisi – Can sıkıntısı?

Benim için evet. 1. sezondaki naifliğin bir kısmını yutabildiğimi fark ettim. 2. Sezonda tekrar eden kalıplar, oyunlar, saflık bana yüksek sesle “yeterli” bir düşünce verdi. Tabii bu dizi Polonya dizisinden daha iyi Baba Matta çünkü sunacak daha çok şeyi var ama bu 1. sezonda daha çok hissettiriyor çünkü daha sonra sadece “kral çıplak” diye inleyebiliriz.

Lucifer Serisi – Netflix’in kendi kuralları yok

Bu dizi için garip Netflix kendi kurallarını tamamen unutmuş. Sonraki sezonlar oluşturuluyor (6!). Tavrıma rağmen, bu şirketi azarlamayacağım. Tam tersi. Onlara şan! Öte yandan bu kadar güzel projenin vahşice silinmesine üzülüyorum. İyi. Sadece anlamıyorum.

Seri Lucifer – Netflix ve kopyala yapıştır

buna yazdım dizi incelemeleri, “kopyala-yapıştır” mekanizması hakkında. Geçenlerde başka bir inceleme yazdım. Ayrıca bir dizi. Ayrıca imzalı Netflix Originals. Hakkında konuşuyoruz Netflix’te Lupin dizisi. Sıkıcı yenilik. 2021’de ne izlenir?. Altyazının kendisi önemlidir. Bunu neden daha önce düşünmedim. Ah.. seni Keşiş. Seni uzun süre hatırlayacağım…

Lucifer serisi – 2 yıl sonra tekrar görmek istiyorum

en küçüğü bende yok Daha önce bir kez yediğim bu yemeği yutmayacağım. Benim için bu dizi çok sıkıcı ve fazla şematik.

Lucifer serisi – son değerlendirme

Bu şovda ruhumu kaybettim diye senin de sevmeyeceğin anlamına gelmez. Bu dizinin çok sayıda hayranı ve iyi reytingleri var. Oldukça spesifik bir atmosfer hissetmek için ilk sezonu görmeye değer.

reTraceX değerlendirir: Görebilirsin

Derecelendirmelerin netleştirilmesi film incelemesi:

En başta sizi uyarıyorum, herkes değil. film mevcut tüm derecelendirmelere sahip olacaktır. Basitçe temel değerlendirmeler vardır (her zaman olacak olan), örneğin bir kategori için bir değerlendirme. Ayrıca geçerli olan “sonraki bölümü izlemek istiyorum” gibi derecelendirmeler de vardır. diziler bu yüzden değerlendirilmiş olanı talep etmek zor uzun metrajlı film onun varoluş nedeni vardı.

  • Kategori: film değerlendirmesi ana kategorisinde (elbette bu benim öznel seçimim. Bazen bir filmin örn. bilimkurgu Paylaş. seçerim Eylem kategorisi Çünkü film bu alanda daha iyidir. bazen seçerim bilimkurgu çünkü içinde film çok ilginç olabilir eleman SFbu da filmin reytingini daha güçlü bir şekilde artıracak. Dediğim gibi – işte bu subjektif değerlendirme ama zarar vermeye çalışmıyorum film reytingleri. Her zaman o “bir şeyi” görmeye çalışırım.
  • Ana olay örgüsü: anlatılan ana hikayenin değerlendirilmesi / Yan olaylar: örneğin geçmişe dönüşler, karakterlerin yan hikayeleri
  • oyunculuk
  • resim, Müzik i Özel efektler: bunlar tarihi kostümler veya başka bir gezegende yaşam olabilir. Bu öğelerin her birini her zaman seçmeyeceğim. Ona atıfta bulunmadıysam, resepsiyonda “nötr” olduğu anlamına gelir.
  • Bir bölümü izlemek istemek: önceki bölümden hemen sonra
  • 2 yıl sonra geri dönme isteği: Bu filmi veya diziyi tekrar izlemek ister miydim / filmi veya diziyi tekrar izlemek bir zevk miydi
  • Genel İzlenim: Genel resepsiyon ayrıntısına girmeden.

Source link

Important information

This news was originally published on this newspaper online. We recomend other articles. Full list of newspapers online can be find on this website (link)

Regards

the editorial team of the newspaper

World News Online