World News Online

Küresel Haberler Çevrimiçi

World News Online 2021-06-28 11:02:41

Değiştirilmiş Karbon. Uzun yıllar boyunca bu dizi benim genel olarak ilk 10 ve ilk 5 sf dizimde kalacak. Pek çok hayranı olduğunu biliyorum ama aynı zamanda pek çok, en azından hayal kırıklığına uğrayan izleyicileri de var. Tartışma, dizinin kitapla ilgili yanlışlığından kaynaklanıyor. Ayrıca Netflix özensiz yüzünü bir kez daha gösterdi ve ikinci sezonun ardından projeyi iptal etti. Yazacak çok şey var ama ben en önemli konulara odaklanacağım.

Seri Değiştirilmiş Karbon

Yazdıklarım, tüm karakterlerin bilim kurgu hayranı olarak hissettiklerim. Oyun, kitap, film, dizi, anime veya ruh müziği olması fark etmez. Dizi Değiştirilmiş Karbon birinci sınıf bir bilim kurgudur. Bahsettiğim çeşitli iletişim yollarında tartışılan epik temalara yapılan referansların sayısı, sizi dizlerinizin üzerine çökertiyor. Geleceğin dünyasının haritasını çıkarmanın derinliğine saygı duyuyorum. Momentum, çekim tekniği, ipler, aksiyonu yavaşlatma ve hızlandırma. Evet – bu benim için bir kült dizi. Ve yine de genç bir yapımdan (2018-2020) bahsediyoruz.

Aranan eğlencenin ana leitmotifinin bilim kurgu olmadığını düşünen izleyicilerin oldukça havalı tepkilerini anlayabiliyorum. Ama dizinin tam bir anlatımı olmadığı için dizinin zayıf olduğunu düşünenlerin feryatlarını anlayamıyorum. Serinin tüm kitaplarını okudum ve tam tersini düşünüyorum. Kitabın tüm ruhu mükemmel bir şekilde aktarılmış. Ve bazı küçük veya büyük yanlışlıklar olduğunu? Böyle karışık bir döngünün ekranlara aktarılıp aktarılamayacağını düşünelim. Hayır. Ve bir ürün olsaydı, her izleyiciye gösterim için büyük bir ilaç paketi verilmesi gerekirdi, aksi takdirde onu izlemek mümkün olmazdı.

Değiştirilmiş Karbon – ana motif

Yani ölümsüzlük. Tek başına bu dokunaklı konu, üzerinde düşünmek isteyen herkese kendi aklıyla saatlerce eğlence verecektir. Ve ölümsüzlüğe giden yol (hammaddelerin kaynağına bağlı olarak) saatler veya günler alır. Gerçekten, bir filmde veya dizide bu kadar zarif bir ana temaya sahip olmak nadirdir. Ama orada bitmiyor!

Altered Carbon – daha küçük hikayeler

Görünenin aksine, bu küçük hikayeler diğer birçok dizideki konulara kıyasla devler. Yalnızca ölçeği serideki içerikle karşılaştırdığımız için daha küçük hikayeler Değiştirilmiş Karbon. Detayları ve varyasyonları ile bu dizide yer alan yapay zeka, sinematografide bir cevherdir. Aşkın zaman içindeki, uzaklardaki ipi de nadirdir. Farklı bedenlerde birçok aynı zihin. Ölümsüzlüğün Kişilik Üzerindeki Etkisi. Karıştırma yolları. Gelecekte eğlence. Bedensiz zihinlerin kullanımı. Sosyal tabakalaşma vs… Bu tekrar tekrar izlenebilir ve analiz edilebilir.

Altered Carbon – oyunculuk üzerine bir çalışma

Belirli bir aktörün belirli bir prodüksiyondan ne kadar getirebileceğini veya alabileceğini açıkça hissedebilirsiniz. 1. sezonda bence daha karizmatik ve dizide olup bitenler üzerine oynanan karakterin duygularını daha iyi yansıtan bir yapıya sahibiz. 2. sezonda daha düz bir oyuncumuz var. Bazen bir karakterin duygularını hissetmek gerçekten zor. Sanki tek bir nota üzerinde oynanmış gibi. Hissetmemin sebeplerinden biri, Joel Kinnaman’ın (sezon 1) Anthony Mackie’den (sezon 2) daha belirgin bir sese sahip olması. İki nedenden dolayı ana karakteri oynayan Will Yun Lee’yi dahil etmiyorum: roller daha küçüktü ve her iki sezonda da harika oynadı.

Altered Carbon – Netflix asla ulaşamayacak ..

neden kendimi kandırmaya devam ettiğimi bilmiyorum Netflix muhtemelen portföyünde şu tür prodüksiyonlara sahip olmak istiyor: Game of Thrones (HBO) veya Amazon Prime Genişlik. En İyi SF Serisi? 2021’de ne izlenir? (Amazon). Eğer durum buysa, o zaman Netflix o birinciliği asla elde edememek için her şeyi yapıyor. Gönderiler tam olarak eşleşmediği için 1. veya 2. sezon için dizileri silme politikaları delilik. Ve uygulanan ek politika, dizinin sadece 3 sezon olabileceği tavandan (ve excel) alınmıştır. Belki barlar doğrudur, ancak Netflix her zaman ortalama olacaktır.

Altered Carbon – birçok ilginç karakter

Sevdiğim karakterleri listelemek ve anlatmak, kısa bir hikaye oluşturmak çok uzun sürerdi. Yani genel olarak diyeceğim ki – bu zengin, harika. Belirli bir karakterin birden fazla oyuncu tarafından (çocuklardan bir dizi yetişkine kadar) daha fazla oynanabilmesi. Yani – vay.

Ayrıca gerçekten iyi bir “kötü” karakter paletinden bahsetmeye değer. Ve genellikle bu seride yer alan büyük kişilik paleti hakkında.

Değiştirilmiş Karbon – etkileri sadece

Bu serinin sunabileceği tek şey efektler değil. Fon müziği veya sesi çok “görünür” değil çünkü tonlarca görsel incelikle kaplı. Ama bu seride yapılmış çok kaliteli bir iş olduğunu size söyleyeyim. Beni etkileyen ikinci şey ise sokakların insanlarla dolu olması. Ve mükemmel bir şekilde yeniden üretilir. Cyber ​​Punk’tan daha iyi. Şovdaki bu yüksek kaliteli harika şeyler Değiştirilmiş Karbon çok daha fazlası var. Bütün bunlar sayesinde dünyayı hissetmek kolay.

Değiştirilmiş Karbon – sevmediğim

Aktör Anthony Mackie’nin biraz daha zayıf oyunu (veya iyi seçilmemiş aktör) hakkında zaten yazmıştım. başka bir şey de, 2. sezonda ana karakterin bir aşk-geri dönüş ilişkisine çok fazla girmesi. 10/10 eylemimiz olduğunda, zaman zaman öne çıkıyor Isaur’un köle kızı. Bu benim resepsiyonumu biraz bozuyor. Ve kesin olmak gerekirse: Ben gerçeğin kendisinden değil nicelikten bahsediyorum.

Altered Carbon – izleyiciler neden kandırılamaz?

Bu benim dileğim. LGBT.

Altered Carbon – Eleştirmenlerin çeşitli “yerleşik” portallardaki derecelendirmeleri

Onlar bok. Dil için üzgünüm, ancak böyle bir saçmalığı deneyimlemek zor – sıradan kullanıcıların yorumlarında bile. Her neyse, bu diğer birçok yapım için geçerlidir. Bu da varsayımın nedeni reTraceX daha uzun yazmak film incelemeleri birinin (bu durumda ben) belirli bir filmde veya dizide bir şeyi veya bir şeyi NEDEN sevdiklerini yazacağı.

Altered Carbon – 2 yıl sonra tekrar izlemek istiyorum

Kocaman. Bu incelemeyi yazarken bu diziyi beşinci kez izliyorum (2. sezonu bitiriyorum).

Değiştirilmiş Karbon – nihai değerlendirme

Bu bir üst raf bilim kurgu ve sadece tavsiye edebilirim. Yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı 10/10 olmayacak ama yine de çok güçlü bir reyting olacak.

reTraceX değerlendirir: kesinlikle tavsiye ederim.

Derecelendirmelerin netleştirilmesi film incelemesi:

En başta sizi uyarıyorum, herkes değil. film mevcut tüm derecelendirmelere sahip olacaktır. Basitçe temel değerlendirmeler vardır (her zaman olacak olan), örneğin bir kategori için bir değerlendirme. Ayrıca geçerli olan “sonraki bölümü izlemek istiyorum” gibi derecelendirmeler de vardır. diziler bu yüzden değerlendirilmiş olanı talep etmek zor uzun metrajlı film onun varoluş nedeni vardı.

  • Kategori: film değerlendirmesi ana kategorisinde (elbette bu benim öznel seçimim. Bazen bir filmin örn. bilimkurgu Paylaş. seçerim Eylem kategorisi Çünkü film bu alanda daha iyidir. bazen seçerim bilimkurgu çünkü içinde film çok ilginç olabilir eleman SFbu da filmin reytingini daha güçlü bir şekilde artıracak. Dediğim gibi – işte bu subjektif değerlendirme ama zarar vermeye çalışmıyorum film reytingleri. Her zaman o “bir şeyi” görmeye çalışırım.
  • Ana olay örgüsü: anlatılan ana hikayenin değerlendirilmesi / Yan olaylar: örneğin geçmişe dönüşler, karakterlerin yan hikayeleri
  • oyunculuk
  • resim, Müzik i Özel efektler: bunlar tarihi kostümler veya başka bir gezegende yaşam olabilir. Bu öğelerin her birini her zaman seçmeyeceğim. Ona atıfta bulunmadıysam, resepsiyonda “nötr” olduğu anlamına gelir.
  • Bir bölümü izlemek istemek: önceki bölümden hemen sonra
  • 2 yıl sonra geri dönme isteği: Bu filmi veya diziyi tekrar izlemek ister miydim / filmi veya diziyi tekrar izlemek bir zevk miydi
  • Genel izlenim: genel resepsiyonun ayrıntısına girmeden.

Source link

Important information

This news was originally published on this newspaper online. We recomend other articles. Full list of newspapers online can be find on this website (link)

Regards

the editorial team of the newspaper

World News Online