World News Online

Küresel Haberler Çevrimiçi

World News Online 2021-06-23 19:38:17

Krzeszów’daki kutsal alan. Bu muhteşem yeri görebilecek kadar şanslıydım. Gerçekten mi. Orada sürerken, bu kadarını beklemiyordum bir çok cazibe ziyaretçilere açıktır. Sonuç olarak, bu çekicilik kelimesi yetersizdir. Krzeszów’daki Kutsal Alanın böylesine Częstochowa olması bir şeydir, ancak her ziyaretçinin daha alçakgönüllü olmasını gerektiren başka yönler de vardır.

Aşağı Silezya’yı ziyaret etmek

Bu ili daha yeni araştırmaya başladım ve şimdiden aşık oldum. Zenginlik. Kaleler, saraylar, malikaneler. Ama aynı zamanda Nazi zamanlarının birçok kalıntısı (örneğin yerin üstünde ve altında) Hitler’in Kamienna Góra’daki kayıp laboratuvarı). Onlar da güzel manzaralar. Sadece doğa. Özetlemek gerekirse – bölge, olağanüstü bir manzaraya örülmüş tarihle doludur.

Bahsettiğim gibi, daha küçük ve daha büyük geziler için en önemli nokta, otelin yanındaki harika oteldi. Struga’daki Saray. Umarım cazibe merkezlerini keşfetmek için Aşağı Silezya’yı bir kereden fazla ziyaret edeceğim. Şu anda, Kuzey Polonya’yı oldukça kapsamlı bir şekilde ziyaret etmeyi başardığım için çok memnun değilim.

Krzeszów'daki Kutsal Alan

Başlangıçta Krzeszów’da gördüklerime dönersek, bence burası için tam bir gün ayırmanız gerektiğini söyleyeceğim. Şahsen, sadece birkaç saatim vardı ve çok kısa buldum. Çok fazla bilgi, çok kısa sürede görseller çünkü burası gerçekten çok şey sunuyor.

Krzeszów'daki Kutsal Alan

Krzeszów’daki Kutsal Alan hakkında turistik bilgiler

Krzeszów’daki Kutsal Bakire Meryem’in Göğe Kabulü Bazilikası – 1728-1735’te inşa edilen eski Cistercian manastırı (wiki). St. Józefa 1690 – 1696 yıllarında inşa edilmiştir. Başrahibin misafirhanesi 1734 yılında inşa edilmiştir.

Bu anıt kompleksinin önünde sadece yemek yiyebileceğiniz birkaç yer bulacaksınız. Park alanlarına gelince, birçoğu var ve her yerdeler (büyük ücretli alanlar ve daha küçük ücretsiz alanlar). Belki yılın bu geniş otoparklarının bile dolu olduğu günler vardır, ama arabamı asfalttan yapılmış küçük bir gölün üzerine koyarak oldukça garip hissettim.

Aldığımıza kıyasla çok düşük bir fiyata biletler.

Krzeszów’daki Sığınak – Temel rota

Maliyet: bir yetişkin PLN 10

Süre: 1.5 saat

Çalışma saatleri: 1 Mayıs – 31 Ekim 09:0000 – 1800; 1 Kasım – 30 Nisan 9’dan00 – 1500

Lehçe bir rehber kiralamak: PLN 50

  • manastır kilisesi (bazilika)
  • Aziz Joseph
  • Silezya Piastlarının Mozolesi
  • Mecdelli Meryem Şapeli

Krzeszów’daki Kutsal Alan – Genişletilmiş rota

Maliyet: bir yetişkin PLN 18

Süre: 3.5 saat

Çalışma saatleri: Her Cumartesi ve Pazar

Lehçe bir rehber kiralamak: PLN 100

  • temel rota
  • manastır kilisesinin bodrum katı
  • çatı katı ve bazilika kulesi
  • manastır müzesi
  • su üzerinde yaz köşk

Detaylı bilgi: www.opattice.eu

Bu güne kadar, daha iyi bir seçeneğin rehber almak olup olmadığını bilmiyorum. Bir rehberle ilginçtir, ancak yalnızca sabit zaman dilimleri vardır. Rehber olmadan Krzeszów’daki Kutsal Alanı ziyaret ettiğinizde, rehberin anlattığı hikaye pahasına özgürlük kazanırsınız (ve eğer rehber gerçekten iyiyse, kayıp çok büyüktür). Aslında, Malbork’takiyle aynı ikilemdir.

Rehberlikten istifa edenler için temel rotada sesli rehberleri (Lehçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Çekçe) kullanabilmenizi önereceğim. Harika çalışıyorlar. Ve onlarla birlikte gezinin hızını düzenlersiniz. 90 dakika? Daha fazla rezervasyon yapın. Tüm deneyimi sakince özümsemek için. Ve ben sadece temel yoldan bahsediyorum. Uzatılmış rota tek başına çok zaman alıyor çünkü su üzerindeki yazlık köşk kompleksin kendisinden uzak, bu yüzden oldukça uzun bir yürüyüş için zaman ayırmanız gerekiyor.

Hacılar için bilgi: Kalwaria Krzeszowska – Krzeszów’da 32 istasyonlu 16 şapelden oluşan bir kompleks; haç yolunun tamamı 5 km’den uzun (wiki).

Sonunda, orada da yiyebileceğinizi söyleyeceğim. Makul bir fiyata iyi, temel Polonya mutfağı. Bir hediyelik eşya dükkanı olduğu gerçeği açıktır.

Krzeszów’da görülebileceklerden bahsetmeye başlamadan önce, tüm kompleksi ziyaret etmenin (fotoğraf çekmek için bir yer aramanın bile) değer olduğunu söylemek isterim. İçine güzel şapellerin dokunduğu ilginç olmayan bir duvarla çevrili büyük alan.

İçeri girerken dört büyük bina göreceğiz: bazilikanın önünde, sağda manastır binası; solda (çapraz olarak) Abbot’s Guest House ve tamamen solda: St. Joseph Kilisesi. Abbot’s House ile kilise arasında bahsettiğim kantin var.

Krzeszów'daki Kutsal Alan

Krzeszów'daki Kutsal Alan

Bazilikanın arkasında küçük bir manastır mezarlığı, Silezya Piastlarının Mozolesi ve Mary Magdalene Şapeli var.

Krzeszów’daki Sığınak’ta kaldığımı hatırladığımda, üç ana noktayı ayırt ediyorum (muhtemelen herkes burayı farklı şekilde hatırlayacaktır):

Aşağı Silezya’da Barok inci

Bazilika (daha küçük) ve St. Joseph Kilisesi. Her iki bina da içeride güzel, ancak dışarıdan bazilika mimarisi ile ezici. Boyutla ilgili değil (elbette en büyük bina olduğu için) ama çok sayıda mimari detayla ilgili.

Krzeszów'daki Kutsal AlanKrzeszów'daki Kutsal Alan

Etrafında dolaşmaya değer. İçeride, iki nesne farklıdır. Aksanla ilgili. Kilisede çok sayıda büyük fresklere ve Bazilika’da bulunan daha fazla sayıda diğer ahşap detaylara vurgu yapılmıştır. Bazilika fresklerle ve süslü ahşaplarla damlıyor. Çok daha zengin hissettiriyor. Hatta bunaltıcı. Kilisede (yakından baktığınızda içeriğine hiç teslim olmuyor) odaklanmak daha kolay. Bu içsel tadı hissetmek daha kolaydı (basitçe söylemek gerekirse, daha az alım kaosu hissettim).

Krzeszów'daki Kutsal AlanKrzeszów'daki Kutsal AlanKrzeszów'daki Kutsal AlanKrzeszów'daki Kutsal Alan

Yine de, neşe, zevk ve hayranlık. Her zaman.

Sesli rehberler tura düzen getirir. İzlenimlerin algılanması. Onlardan yararlanmaya değer.

Silezya Piastlarının Mozolesi

Güzel, ferah bir yer. Zengin bir şekilde dekore edilmiştir. Bolek I Raw, Bernard Permanent, Bolek II Mały, Henry I ve Henry II: Silezya Piastlarının kalıntılarını içeren zengin bir şekilde dekore edilmiş tabutlar içerir.

Süresi dolmuş hatlar, aileler. Ve bu düşünceden ve benzeri – kraliyet, Polonyalı, derin aileler … Ayrıca söndü … Ne olurdu …?

hatıra mori

Mezarlık, Mecdelli Meryem Şapeli ve… Daha önce de bahsettiğim gibi Krzeszów’daki Bazilika’nın arka tarafında Benediktin ve Benediktin rahibelerinin gömülü olduğu bir mezarlık var. Anıtın yan tarafında, içinde Sistersiyenlerin gömüldüğü tabutların bulunduğu mahzen odaları yer almaktadır. Bütün bunlar, Mary Magdalene Şapeli tarafından tamamlanır (giriş, Bazilika’nın yaklaşık yarısı boyuncadır). Bahsettiğim yerin temasını zenginleştiren karanlık bir yer: memento mori.

Krzeszów’daki Sığınak – özet

Her yerde farklı duygular, farklı gezi hızları ve farklı düşünceler vardı. Bu yüzden Krzeszów’daki Sığınak’ta kaldığımı hatırlıyorum ve bu şekilde sunuyorum.

Özetlemek gerekirse: Duyguların miktarı, duyumların miktarı, düşüncelerin miktarı, genel olarak, bu yerin sunduğu zenginlik benim için bunu yapıyor. Polonya’nın en güzel yerlerinden biri. Sadece orada olmalısın. En azından bir kere.

Krzeszów’daki Kutsal Alan – harita

yel değirmeni hakkında düşünceler – bir açıklama

Blog başka bir taraftan taşındı (ThiDoIn). Fotoğrafları karıştırıp filigransız yenilerini koyacak gücüm ya da zamanım yok. Yine de ilan ediyorum ki hem fotoğraflar hem videolar ve dahası üzerinde yazan kelime Seyahat blogu hepsi benim.

Hayatımın anlatmak istediğim bu kısmı için nihai sığınağı bulduğumu hissediyorum. yel değirmeni hakkında düşünceler hayatımı yansıtan güzel bir isim. Biraz kaos ve tutarsızlık. Neyse ki, bazen hayatımda ilginç bir şey görmek için zaman bulacağım. turistik cazibe ve bazen (ama benim istediğimden daha az sıklıkla) bunu bu konuda açıklayın Seyahat blogu. Aynı zamanda yerleştirdiğim sayfayı çalıştırıyorum film incelemesi (ama ben de serileri değerlendiririm). Seni davet ediyorum! (bağlantı).

Source link

Important information

This news was originally published on this newspaper online. We recomend other articles. Full list of newspapers online can be find on this website (link)

Regards

the editorial team of the newspaper

World News Online