World News Online

Küresel Haberler Çevrimiçi

World News Online 2021-06-23 19:19:50

Struga’daki saray. Müthiş otel, eski anıt. Hafta sonu için fikir. Aslında, makalenin bölümlerini zaten biliyorsunuz. Olumsuz derecelendirme olmayacak. Sadece nohut olacak. Neden Struga’daki Saray’ı seçtim? Oraya nasıl geldim? İtalya üzerinden…

İtalya’ya bir rota seçmek

Sorunlu. Benim için. Her zaman. Tabii ki varış noktama bağlı. Venedik, Floransa veya İtalya’nın güneyi? Bu çok basit. Artı 400 km. Artı 1000 km. Bununla birlikte, çekirdek aynı kalır. Ve temelde çekirdek yok. Almanya üzerinden mi? Çek Cumhuriyeti üzerinden mi? Slovakya üzerinden mi? Avusturya? Ve eğer öyleyse, sadece uyu ve İtalya’ya git. Ya da belki böyle bir Viyana’da 2 gün kalın. Tatil kısa, her anına yazık. Yine de.

Yine de hayat değerlidir ve bir koşuda 1600 veya 1800 km yapmaya değmez. Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Almanya’da konaklama testlerini zaten yaptım. Bir dakika. Özel bir şey yok, ucuz bir şey yok. Bir alternatif, güney sınırına yakın bir yerde bir gece kalmaktır. Fiyat:% s? rekabetçi. Ve ana dilde sorunsuz konuşma imkanı yadsınamaz bir avantajdır.

ucuz konaklama Çekya olup olmadığı Avusturya veya içinde Almanya tek bir şey demektir. İngilizce bilmiyorlar (çoğu durumda). Çekçe konuşamam. Alman dili eskisi kadar verimli değil (ve Almanların kendileri kötü niyetli olarak yardım etmiyorlar, muhatabın dilinin bilgi düzeyine temel bir uyarlama yok).

Bu arada: İtalya’yı seviyorum ve İtalyanları, yabancılara tavizsiz yaklaşımları ve biraz İtalyan, biraz Alman ve biraz İngiliz karışımının güzelliği için seviyorum ve her şeyi satın alıp ayarlayabilirsiniz. Ve İtalyanca, Polonya kulağına çok tanıdık geliyor (sonuçta çok fazla dil borcumuz var). Ve İtalyanların sıcak gülümsemeleri (her zaman kasvetli Almanlara kıyasla).

“Controllo elettronico della velocita”

Ve her şey net…

Struga’daki Saray

Polonya’nın güneyinde takılma fikrim bu. Aşağı Silezya’daki Struga’daki Saray. Teklifleri inceledikten ve fiyatları ve kaliteyi karşılaştırdıktan sonra bu seçimi çok çekici buldum. Üstelik gerçeğin kendisi anıtta ikamet (daha doğrusu eski saray ek binasında maksimum derecede)… Dürüst olmak gerekirse orada bir oda kiralamak istedim. Resimler çok cesaret verici. Aslında her şeyin parlak ve yeni olduğu anında ortaya çıkıyor.

Struga'daki Saray

Her yer temiz. Bakımlı tesis. Güzel, çok güler yüzlü hizmet (en yüksek puanlara sahibim, ancak bir karşılaştırmam var). İç tasarım tonlanmış (farklı dönemlerden alınmış ve mümkün olan her yerde saklanmış bir milyon şey değil). Yakınlardaki ilgi çekici yerler hakkında çok sayıda broşür (sanki biri bölgeyi keşfetmek istiyormuş gibi. Ama bundan daha sonra bahsedeceğim). Lezzetli kahvaltılar. Buna “yarı otomatik” diyelim. Sıcak kısmı garsondan sipariş ediyoruz, soğuk kısmı kendimize servis ediyoruz.

Odalar oldukça geniş, güzel, konforlu yataklar, yeni TV, kanallar çeşitli. Otelin kalitesine bağlı olarak, daha büyük veya daha küçük bir köşemiz var – sandalyeler, masa, masa. Genel olarak – ahşap, beyaz, kahverengi tonları. Temiz ve sakinleştirici. Genel olarak – fiyat için (Struga’daki Saray yakınlarda olmasa bile) konfor, huzur ve kalite elde ediyoruz. Tarif ettiğim her şey ve otelin web sitesinde kendiniz görebilirsiniz. palacstruga.pl (otele kısaca Struga Sarayı denir).

Ve fiyatın aşırı olmadığını vurgulamak isterim (sizi bilmiyorum ama ben Villa Kasia, Villa Ania, Villa Zuzi’yi test etmekten bıktım… kendilerine değer veriyorlar ama hizmet kapsamı dışındalar). Hangisinden bahsetmişken..

Polonya anıtlarının kiralanması ucuzdur

Partiler, vaftizler, düğünler veya gecelemeler için. Biliyorum çünkü mesela benim düğünüm vesilesiyle bir şato kiralamanın (düğün salonu, odalar, yemek, after party) Tamara’nın düğün evinde aynı hizmeti kiralamaktan ya da bir şato kiralamanın nasıl daha ucuz olduğunu merak ediyordum. Zuzia veya suçlu bir kişinin başka bir ruh tanrısı…

Basitçe – fiyat sormaktan korkmayın.

Böyle bir tesiste (veya Struga Sarayı örneğinde olduğu gibi, tarihi komplekse ait binalardan birinde) bir oda kiralamanın özü budur. Struga’daki saray çok güzel. Bina tamamlandı. Yıkımlara rağmen, geçmişte ne olduğunu tam olarak görebilirsiniz ve kim bilir, belki yakında geri döner.

Ne hakkında konuşuyorum? Neyse otele dönelim. Kuruluşu Avrupa fonlarından finanse edildi. Önyükleme için. Şimdi otel dinamik bir şekilde çalışıyor (işletme süresi boyunca fiyatları koruyor – biliyorum çünkü son zamanlarda bu iki yıl boyunca bir şeylerin değişip değişmediğini kontrol ettim) ve sarayı yenilemek için yeterli para kazanabilir mi?

Şimdi Struga’daki Saray’ı ziyaret edebileceğiniz doğru (böyle bir hizmet var, ucuz bir bilet var), ancak bu tesisin ne olabileceği, nasıl olabileceği düşüncesi… ThiDoIn blogu Anıtların yeniden inşası ve bakımının maliyetlerinden bahsettim).

Struga’daki Sarayın Tarihi

Başlangıçlar bilinmiyor. Daha sonra bir kale veya müstahkem bir malikane (14. yüzyıl). Ek bina (1560), Czettritz Sarayı (1730 civarında müstahkem bir malikanenin yerine inşa edilmiştir). kasabanın kendisi Akış o daha yaşlı. Referanslar (burada yine bilgi kaynağına bağlı olarak tarihlendirmedeki farklılıklar, ancak genel olarak konuşursak, 13. yüzyıl kimseyi yanıltmayacaktır).

Struga Palace bir hafta sonu için iyi bir fikir

En azından hafta sonu için. pişman olmadım. Araba kullanmak istemediğimde bana ilgi çekici yerler (bu durumda bir gün) sağlayan yerleri seviyorum. Ancak Struga Sarayı da harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Silezya şehirlerinin kalelerini, malikanelerini, manastırlarını ve eski kasabalarını ziyaret etmek için saraydan ayrılıyorsunuz (Aşağı Silezya’nın bir anıtlar hazinesi olduğunu daha önce belirtmiştim). Çek Cumhuriyeti’nin yakınlığı (satın alınan en kısa vinyet ile), sadece bir hafta sonu için değil, en az bir düzine kadar sınırsız gezi fırsatınız olduğu anlamına gelir. Hepsi sürüşten bir veya iki saat sonra.

Bu seyahat blogunda zaten anlattım Hitler’in gizli laboratuvarında büyük tur. O zaman çıkış noktam Struga’ydı. Ve bu, o zamanki maceralarımın sadece küçük bir kısmı.

Yeni yerlerde uyumayı, denemeyi ve tatmayı sevsem de Struga Palace benim için Aşağı Silezya’nın o bölgelerine yapılacak her gezi için kesin bir nokta (ve tam da böyle bir Polonya-Çek kale turu planlıyorum). Ben sadece tavsiye ediyorum ve bu tesisin sunduğu misafirperverlikten yararlanıyorsunuz.

Struga Sarayı – harita

yel değirmeni hakkında düşünceler – bir açıklama

Blog başka bir taraftan taşındı (ThiDoIn). Fotoğrafları karıştırıp filigransız yenilerini koyacak gücüm ya da zamanım yok. Yine de ilan ediyorum ki hem fotoğraflar hem videolar ve dahası üzerinde yazan kelime Seyahat blogu hepsi benim.

Hayatımın anlatmak istediğim bu kısmı için nihai sığınağı bulduğumu hissediyorum. yel değirmeni hakkında düşünceler hayatımı yansıtan güzel bir isim. Biraz kaos ve tutarsızlık. Neyse ki, bazen hayatımda ilginç bir şey görmek için zaman bulacağım. turistik cazibe ve bazen (ama benim istediğimden daha az sıklıkla) bunu bu konuda açıklayın Seyahat blogu. Aynı zamanda yerleştirdiğim sayfayı çalıştırıyorum film incelemesi (ama ben de serileri değerlendiririm). Seni davet ediyorum! (bağlantı).

Struga’daki Saray – iki yıl sonra bir ziyaret

Geçenlerde Struga’daki Saray’ı tekrar ziyaret etme fırsatım oldu. Birkaç düşüncem var ve bunlar genellikle Struga Sarayı’na olan hayranlığımın “küntleştiği” gerçeğine bağlı. Neden? Aşağıdaki açıklama:

  • Artık 7/24 resepsiyon yok. Saat 21, orada diğer otel misafirleri dışında kimseyi bulamayacağımız anlamına gelir. Bu aynı zamanda artık otelin mini barından geceleri derin bir şeyler almayacağımız anlamına geliyor. Bu, Struga Palace’ın “yapacak mıyım?” diye düşündüğünüz bir yer olduğu anlamına geliyor. bu daha az rahat ve yine de rahat bir şekilde zaman geçirmek istiyoruz.
  • İki yıl önceki hizmeti özlüyorum. Adını maalesef hatırlamadığım bir beyefendi, “saray” atmosferini yaratıyor. Kahvaltılar daha keyifliydi (kaliteden bahsetmiyorum, çevrenin kendisi), kahvaltının “sıcak kısmından” mahrum kaldığımdan bahsetmiyorum bile.
  • Üzücü izlenimler devam etti: Artık odada herhangi bir Avrupa havası yok, yani farklı dillerde televizyon var (sadece birkaçı da olsa), ancak Polonya ve halkın patlayıcı bir karışımına sahibiz. Her Polonyalı böyle bir yemek setinden memnun olmayacak. Temel zayıflığım, bozuk tuvalet cihazlarını haince bırakmak, yani iki yıl önceki hayranlıkla dolu izlenimim gibi, dokunulduğunda her şeyi alt üst etmek.

Bununla birlikte, bu olumlu şeyler arasında birkaç şey kolayca sayılabilir:

  • Objektif olmak: geç kalanlar hala mevcut. Rezervasyonunuz var ve gece yarısı biri size gelecek. Cep telefonu (beklediğiniz kapının arkasındaki ıssız ve karanlık resepsiyon alanında sabit telefonlar çaldığı için) ön kapıdaki bilgi etiketinde mevcuttur. Dezavantajı: Otel personelinin tesise ulaşması için bekleme süresi yaklaşık 25 dakikadır.
  • Struga’daki Saray’ın kendisi değişmedi. Bu hem dezavantaj hem de avantajdır (nasıl baktığınıza bağlı olarak). Açıkça söylemek gerekirse – anıt harap değildi. Otel binasının kendisi (Struga Palace) dışarıdan ve içeriden hala hoş.
  • Yine de odaların fiyatı makul (kalite – fiyat). Uzun vadede yükselmiyor ki bu çok iyi bir haber.
  • Otel personeli hala güzel.

Özet: Bunun (kendi isteğim üzerine) alt sınıf tesisin rafına nerede düştüğünü bilmiyorum. Paranın önemli bir şey olduğunu anlıyorum ama kural şu: para para kazandırır. Bu birkaç çizik kendi içinde rahatsız edici değil, kütle halindedir. Değişimlerin yönü tersine çevrilebilir.

Source link

Important information

This news was originally published on this newspaper online. We recomend other articles. Full list of newspapers online can be find on this website (link)

Regards

the editorial team of the newspaper

World News Online