World News Online

Küresel Haberler Çevrimiçi

World News Online 2021-06-23 02:11:50

Kaybedenler filmi. Neredeyse iyi bir karışım. Altyazıdan etkilenmeyin, girin ve okuyun bu aksiyon filmi hakkında bir inceleme.

Kaybedenler filmi – hızlı giriş

Başlangıçta, kaderini takip edeceğimiz bir grup gözüpek ile tanışıyoruz. Bu ihanet ve intikamla ilgili. Basit bir şablon ve en önemlisi, sonuna kadar tutuldu. Yol boyunca bir süper tanrıça tanıtıldı ama bu büyük bir ustalıkla yapıldı. Genel olarak, her olay örgüsü (ana veya yan) tutarlıdır ve bu filmde bir amacı vardır. Bu, yalnızca çılgın sayıda mağlup edilmiş rakibi saran toz içinde eğlence sağlayan bir yapım için çok fazla.

Kaybedenler filmi – yine aksiyon ve aksiyon, daha doğrusu intihal ve intihal tekrar

Sizi bu filme yaklaştıracak olsam daha çok bilinen yapımları kullanırdım ve hızlıca üç filmden oluşan bir karışım bulurdum:

  • İmkansız görev – aksiyonun alınması ve çekim yöntemi söz konusu olduğunda
  • harcanabilir – grup ve karakter yaratma şekli söz konusu olduğunda. Mizah yoluyla böyle bir yakınlaştırma. Her neyse, mizah oldukça benzer. Bazen uyuşuk ve bazen komik.
  • James Bond – ana kötü karakter bu kült diziden alınan “canlı”.

Büyük öncekilerden büyük ölçüde etkilendiği için filme karşı hiçbir zaman kin duymadım. Bir şey varsa, o kadar da iyi olmayan intihalleri suçluyorum. Zaten çok yıpranmış izi takip etmek zor. Bu alanda birçok filmin kaybolduğu ortaya çıktı.

filme gelince Kaybedenler bu kötü değil. Birinci ve ikinci noktalarda gayet iyi. Ancak üçüncü noktada zayıftır. Ama bunu değerlendirmede şu noktada açıklayacağım: “oyunculuk”.

Kaybedenler filmi – konular

Daha önce bahsetmiştim ama bu filmin avantajını tekrar etmekte fayda var. Genel anlamda hissedilir. Sonraki her iş parçacığı kasıtlı olarak tanıtılır. Her iş parçacığı belirli bir nedenle ve doğru zamanda bulundu. Senaryo iyi düşünülmüş.

Kaybedenler filmi – oyun oyunculuk – bu iyi

Jeffrey Dean Morgan – Rolünü çok beğendim (benim için bu filmde ilk 1’di). Her neyse, tüm oyuncu kadrosu (aşağıda açıklanan Jason Patric hariç) iyi ya da çok iyi oynadı.

İdris Elba – Kötü oynadığını söyleyemem ama bu performansta bir şeyi kaçırdım. Bu oyuncunun senaryodaki birkaç boşluktan birine düştüğüne inanıyorum. Bu karakter için zaman olmadığı için inandırıcılığı yoktu. Cesur ekibin diğer üyeleriyle (daha az önemli olanlar) benzer bir zamana sahipti, ancak daha zengin bir iş parçacığına sahipti. Ve konuyu daha inandırıcı kılmak için yeterli zaman yoktu. Yazık çünkü bu oyuncu bir mega havai fişek. Sert erkek kıyafetlerini seviyorum.

Kaybedenler filmi – oyun oyunculuk – kötü

Ana “kötü adamı” oynayan Jason Patric, rolle başa çıkmadı. İzlerken filmin “reytingi”nin düştüğü izlenimini edindim. O oyuncu olmadan çekim yaptığım anda, filmin “reytingi” yükseldi. Kopyalanan “zlotiyi” beğenmedim. James Bond çünkü bu yaratımda herhangi bir duygu görmeden boş bir kabuğum, bir kısırım var. Sadece kötü.

Kaybedenler filmi – efektler ve diğerleri

Zengindir.

Kaybedenler filmi – 2 yıl sonra tekrar izlemek istiyorum

Bu, herhangi bir duygu anını yeniden yaşamak için uzandığı bir film değil. Ama bu, güvenle görebileceğiniz bir odada oynayan birinin filmi. Bu, izlerken parıldayan, ancak bittikten hemen sonra maksimuma çıkan bir yapım. Tarif etmek zor. En azından ben böyle görüyorum.

Kaybedenler filmi – son değerlendirme

Filmin çabuk unutulduğunu yazmış olsam da kendi içinde bir çok avantajı var ve düşük not vermesi zor. Çünkü düşük notu hak etmiyor. Pişmanım, çünkü içinde bildiğimiz gibi kullanılmayan büyük bir potansiyel görüyorum (hatırlamaya değer bir dizi alamadık). Bazı yönlerden filmden daha çok seviyorum harcanabilir. Sanırım mesele şu ki, oyuncu seçimini daha çok seviyorum. Ve sonunda, Clay vs Roque hattındaki anlaşmazlık konusu için filmde 5 dakika daha verilirse, daha da iyi bir film olacağını hissediyorum. Ama hayır.. bekle. Oyuncuyu değiştirmeden Max’te devam eden bu ana kötülük, ancak önemli ölçüde iyileşmeyecekti.

reTraceX değerlendirir: Ben tavsiye ediyorum

Derecelendirmelerin açıklaması:

Başlangıçta, her filmin mevcut tüm derecelendirmelere sahip olmayacağı konusunda sizi uyarıyorum. Basitçe temel değerlendirmeler vardır (her zaman olacak olan), örneğin bir kategori için bir değerlendirme. Ayrıca diziler için geçerli olan “bir sonraki bölümü izleme isteği” gibi derecelendirmeler de var, bu nedenle reytingli uzun metrajlı film ile varoluş sebebini talep etmek zor.

  • Kategori: filmi ana kategorisine göre derecelendirmek (tabii ki bu benim öznel seçimim. Bazen film, örneğin bilim kurgu aksiyonu olabilir. Filmin reytingini daha da artıracak ilginç bir bilimkurgu öğesi. sübjektif ama filme zarar vermeye çalışmıyorum, hep bu “bir şeyi” görmeye çalışıyorum.
  • Ana olay örgüsü: anlatılan ana hikayenin değerlendirilmesi / Yan olaylar: örneğin geçmişe dönüşler, karakterlerin yan hikayeleri
  • oyunculuk
  • resim, Müzik i Özel efektler: bunlar tarihi kostümler veya başka bir gezegende yaşam olabilir. Bu öğelerin her birini her zaman seçmeyeceğim. Ona atıfta bulunmadıysam, resepsiyonda “nötr” olduğu anlamına gelir.
  • Bir bölümü izlemek istemek: önceki bölümden hemen sonra
  • 2 yıl sonra geri dönme isteği: Bu filmi veya diziyi tekrar izlemek ister miydim / filmi veya diziyi tekrar izlemek bir zevk miydi
  • Genel İzlenim: Genel resepsiyon ayrıntısına girmeden.

Source link

Important information

This news was originally published on this newspaper online. We recomend other articles. Full list of newspapers online can be find on this website (link)

Regards

the editorial team of the newspaper

World News Online